YAKICILIK
ACILIK
MEYVEMSELLİK
AMBALAJ VE ETIKET
URETIM SARTLARI
FIYAT - OZELLIK
Ortalama

Çukurova bölgesinin verimli topraklarında esen sıcak rüzgarların zeytin meyvelerini okşayarak büyüttüğü , Adana ilinin nemi ile birleşince meyvelerin parlaklığa ve aromalara kavuştuğu Arbequina zeytin ağaçlarının meyvelerinden elde edilen zeytinyağının en yalın halidir.

Adana ilinde hava sıcaklarının yüksek olması nedeniyle eylül ayı sonlarında gece el ile toplanıp, sabaha karşı soğuk sıkım tekniği ile (22C)   su değmeden üretilen muhteşem bir natürel sızma  zeytinyağı.

Ambalajını açtığınızda burnunuza uzaktan gelen hafif yaşil domates kokusu sizi yeşilliklere götürüyor. Yeşilin bütün tonlarının kokusunu rahatça alıyorsunuz, yeşil domates kokusunun ağır bastığı zeytinyağı arkadan gelen yeşil çimen kokusu ile sizi bir kez daha şaşkınlığa uğratıyor.

Ağızınıza bir yudum alıp damağınıza değdirdiğinizde hafif oleuropein acılığını ve genizde olechantal in verdiği hafif tırmalayıcı yakıcılığı alıyorsunuz.

SİLİSYA NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI bu özellikleri ile tarafımdan HAFİF MEYVEMSİ   (DELICATE) kategorisinde değerlendirilmiştir.

Özellikle peynir tabaklarının vazgeçilmezi olmaya aday bir ürün olan SİLİSYA Natürel Sızma Zeytinyağı soğuk mezelere de eşlik ederken sabah kahvaltılarınıza  da hoş aromaları ile lezzet katıyor.

Ürünü koruyucu koyu renkli şişesi tüketiciye zeytinyağına verdiği önemi hissettiriyor. Özellikle çiğ tüketilmesi gereken bu ürünü salata,meze, soğuk zeytinyağlı yemeklerde tavsiye ediyorum.

2015 yılı  Zeytindostu Derneği 8. Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Ödüllerinde Altın madalya alarak kalitesini tescillemiştir.

Satın almak için www.hangizeytinyagi.net web sitesini ziyaret ediniz.

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.

 

Serdar Öçten ÜNSAL

Zeytinyağı Tadım Uzmanı

Bu sayfada yazılı olan yorum  ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.

Aradığınız kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın