YAKICILIK
ACILIK
MEYVEMSELLİK
AMBALAJ VE ETIKET
URETIM SARTLARI
FIYAT - OZELLIK
Ortalama

Kuzeyden esen rüzgarların (Poyraz) etkisi ile ağızda oluşturduğu acılık ile sert görünüşe sahip özelliğinin altında, Egenin ılık rüzgarlarıyla (Lodos) beslenmiş meyvemsi kokularının (badem,çimen,yeşil muz,enginar) öne çıktığı,Kaz dağlarının bol oksijeni , rüzgar ve deniz iklimi ile boğazınızda oluşan yakıcılığın harmanlanması ile ortaya çıkan Medium sınıfında lezzetli bir naturel sızma zeytinyağı.

Gözlerinizi kapatıp kokladığınızda, etrafınızda biçilen çimenlerin kokularına kapılıyorsunuz,sizi yeşil domates bahçelerinde bir gezintiye çıkarıyor.İlkbahar sonlarında hissedilen taze çağla, badem kokularında yüzüyormuş hissi veriyor.

İlk yudumda kuzeyli (Poyraz) rüzgarların etkisi hissediliyor,dilinizin altında batmalar şeklinde oleuropein acılığı alıyorsunuz,çoğu insanda bu acılık ,burukluk şeklinde yeşil koruk üzüm burukluğunu anımsatabilir veya acı badem yemişcesine dilinizde hafif uyuşmalar yada batmalar şeklinde ortaya çıkıyor.

Aspirasyon (Degüstasyon) u takiben boğazınızda zeytin meyvesinden gelen oleuropein’e bağlı yakıcılık başlıyor , çeşide ve hasat zamanına bağlı olarak yakıcılık 5 ila 20 sn arasında devam ediyor.

2013 BELÇİKA ITQI ALTIN MADALYA, 2013 JAPONYA GÜMÜŞ MADALYA, 2013 TÜRKİYE 6.ULUSAL KALİTE ÖDÜLLERİ GÜMÜŞ MADALYA , 2013 İSRAİL-TERRAOLIVO – 2 ALTIN MADALYA İle yoluna devam eden ÖZEM Natürel sızma Zeytinyağı 2014 yılında Zeytindostu Derneğinin düzenlediği 7.Ulusal Kalite ödüllerinde aldığı ALTIN MADALYA ile kalitesininin devamlılığını bir kez daha tescil ettirmiştir.

Salata ve mezelerde harikalar yaratabileceğiniz bir ürün, geleneksel pilav ve makarnaların lezzetlerini arttırıcı olarak kullanılır. Çiğ ve soğuk tüketilmesini tavsiye ediyorum.

Satın almak için www.hangizeytinyagi.net web sitesini ziyaret ediniz

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam ve pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.

Serdar Öçten ÜNSAL
Zeytinyağı Tadım Uzmanı

Burada yazılı olan yorum ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.

Aradığınız kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın