YAKICILIK
ACILIK
MEYVEMSELLİK
AMBALAJ VE ETIKET
URETIM SARTLARI
FIYAT - OZELLIK
Ortalama

Nova Vera zeytinyağı, Manisa ili ,Salihli ilçesi ,İğdecik köyünün verimli arazilerinde organik üretim geçiş sürecinde olan 5 – 7 yaşlarında Trilye (gemlik) ağaçlarının bulunduğu bir işletme.

Zeytinlik bulunduğu konum nedeniyle kuzey ve güney yamaçlarda karşılıklı bir vadi içerisinde yer almakta.

Düzenli bakımları yapılan ve kimyasal kullanılmadan üretilen zeytinlerden erken hasat döneminde el ile kasalara toplanarak sıkıma götürülme süresi arasında 1 saat gibi zaman dilimi bulunması ile en kısa sürede sıkımı gerçekleşen zeytinyağı olma özelliğini de koruyor.

Trilye zeytinlerinin eleme yapılmadan tüm iri boylarının da dahil ederek yapılan soğuk sıkım 19C derecede işlenmesi ile unutulmayacak muhteşem lezzetler sunmakta.

Özellikle hasat ve daha sonrasında hijyen ve sağlık kurallarına uyularak , sıkım yapılacak makinelerinde temizliğinin yapılması üretilen zeytinyağına saygınında bir göstergesi.

Bu sezon üretilen zeytinyağının şişesini açtığınızda yoğun bir meyve kokusu aklınızı başınızdan alarak sizi üzüm bağlarının arasına götürüyor. Özellikle asma yaprağı kokusu,böğürtlen ,üzüm aromaları ile rehavete kapılıyorsunuz.

Taze kesilmiş ot kokuları, yeşil domates , yeşil biber, roka ,tere kokuları alıyorsunuz.

Ardından bir yudum aldığınızda yoğun bir acılık,dil üzerinde vals ile başladığı iğnelemesini rock tarzı müziğin hızına kadar çıkarıyor.

Çok yoğun iğneleme sonucu dilde uyuşma belirtileri ortaya çıkıyor , degüstasyon yaptığınızda ise boğazınızı yakıp kavuran acılığı ile alışkın olmayanlar için gözlerinizden yaşlar bile getirebilir.

Yapılan kimyasal analizlerde Nova Vera Zeytinyağının fenolik değerlerinin yüksek olması aynı zamanda kalite ve sağlığında bir göstergesi olarak yansımakta.

Sağlığınız için çiğ tüketmenizi tavsiye ediyorum.Salata ve mezelerde kullanım için değerlendirilmeli.

satın almak için;

http://www.hangizeytinyagi.net/arama?tip=2&word=NOVA+VERA sitesini ziyaret ediniz.

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam ve pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.

Serdar Öçten ÜNSAL

Zeytinyağı Tadım Uzmanı

Bu sayfada yazılı olan yorum ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.

Aradığınız kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın