1980 yılında İzmir’de doğdu. 1998-2002 yıllarında Celal Bayar Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde okudu. 2002’de Girit’te bulunan MAICh’e (Mediterranean Agronomic Institute of Chania) giderek yüksek lisans çalışmalarına başladı. 2004 yılında “Türkiye’nin Olası Avrupa Birliği Üyeliği Işığında Zeytinyağı Sektörü’nün Ekonometrik Analizi” adlı tez çalışmasını tamamlayarak Türkiye’ye döndü.

Avrupa Birliği 6. Çerçeve Programı kapsamında Ege Üniversitesi ve MAICh’in ortaklaşa düzenlediği MEDFROL adlı projede araştırmacı olarak çalıştı. Aynı dönemde doktora çalışmalarına başladı. 2008 yılında Erasmus programıyla Haziran-Aralık aylarında Bologna Üniversitesi’ne giderek, öncelikle 3 ay Olitalia adlı bir zeytinyağı firmasında kalite kontrol sorumlusu olarak staj yaptı, daha sonra da Bologna Üniversitesi’nin zeytinyağı tadım kursuna katıldı. 2010 yılında “Ege Bölgesi’nde Zeytinyağı Tüketiminin Artırılmasında Tedarik Zinciri Yönetiminin Olası Katkıları Üzerine Bir Araştırma” konulu tez çalışmasını tamamladı ve doktor ünvanını aldı. Zeytinyağı tadımına duyduğu ilgi nedeniyle ilk olarak 2007 yılında Aydın’da daha sonraki yıllarda da İtalya’da ONAOO (Organizzazione Nazionale degli Assaggiatori di Olio d’Oliva) ve UMAO’nun (Unione Mediterraneo degli Assaggiatori) kurslara katıldı.

2012 yılının Nisan ayında EnoHobby Club degli Colli Malatestiana’nın Pesaro’da düzenlediği Orciolo d’Oro adlı zeytinyağı yarışmasında jüri üyeliği yaptı. Halen bu konu üzerinde çalışmalarına devam etmekte ve UMAO’da aktif olarak tadımlara katılmaktadır. Çok iyi derecede ingilizce, italyanca, iyi derecede fransızca ve orta düzeyde yunanca bilmektedir. Gömeç Karaağaç’ta ailesine ait zeytinliklerle ilgilenerek zeytinyağı üreticiliği, aynı zamanda da Yoga eğitmenliği yapmaktadır.Halen Zeytindostu derneği tadım panelinde panelist ve tadım eğitimlerinde eğitimci olarak görev almaktadır.

Aradığınız kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın