Edremit Meslek Yüksekokulu Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Programı tarafından 5 gün boyunca sürecek olan “Zeytincilik Kursu” başladı.

Edremit Meslek Yüksekokulu Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Programı tarafından 5 gün boyuncasürecek olan “Zeytincilik Kursu” başladı.

Edremit Meslek Yüksekokulu’ndan Yrd. Doç. Dr. GoncaSakin, Öğr. Gör. Mücahit Kıvrak, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Doç. Dr. Mücahit Taha Özkaya, Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Fügen Özkaya, Gıda Mühendisi Nilgün Olan, Günal Irkdaş, Balıkesir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden Yavuz Öktan ve zeytinyağı tadımcısı Serdar Öçten Ünsal tarafından yürütülecek eğitimlerde kursiyerlere, zeytin yetiştiriciliği, dünya zeytinciliği, gübreleme, zirai mücadele, zeytinyağı ve sofralık zeytin üretim teknolojisi dersleri verilecek.

Son yıllarda ön plana çıkan, zeytin yağında duyusal analizler konusu da iki gün boyunca yoğun bir şekilde kursiyerlere anlatılacak.

Çoğunluğu İstanbul’dan olmak üzere ülke genelinden farklı noktalardan 40 kursiyerin katıldığı kurs sonunda, katılımcılara sertifika verilecek.

Muhabir : Balıkesir

Yayıncı : Zafer Akpınar

Kaynak: AA

Aradığınız kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın