HİLMİ YILDIRIM NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
MEYVEMSİLİK ÖZELLİĞİ
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
ACILIK ÖZELLİĞİ
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
AMBALAJ VE ETİKET
ÜRETİM ŞARTLARI
   
Genel Değerlendirme :

İzmir Olivetech 2016 zeytin ve zeytinyağı fuarında tadımını yaptığım daha sonra fabrikasına giderek üretim şartlarını yerinde gördüğüm Hilmi YILDIRIM natürel sızma ödüllü  zeytinyağı.

Aydın ili Germencik ilçesi Hıdırlı köyünde 1955 yılında kurulan ve aile fertleri tarafından işletilen fabrika günümüze kadar teknolojıye ayak uydurarak sürekliliğini devam ettirmiştir.

Tam bir aile işletmesi olan tesiste son kuşak üreticiler zeytinyağı duyusal analiz eğitimleri alarak kaliteye giden yolun hijyen ve sağlıktan geçtiğini anlayarak tesislerini bu şekilde üretim yapacak hale getirmeye çalışmaktadırlar.

 Genel anlamda bakıldığında çevre zeytinliklerden gelen ürünün işlendiği fabrika da konvansiyonel üretimin yapıldığı ancak son teknolojiye, sağlık ve hijyen şartlarına uyularak erken hasat edilen Memecik zeytinlerinden üretilen  zeytinyağlarından da keliteli bir ürünün ortaya çıkabileceğini kanıtlamışlardır.

Tamamen bilgi ,araştırma ve beceriye dayalı üretimin kurallara uyulduğu sürece kaliteliden ödün verilmeksizin ürünün ortaya çıkarılabileceği bir işletme. Daha da ileriye gidecekleri tesisi sürekli yenileyecekleri konusunda aile üyeleri hemfikirler.  

Germencik ilçesi sınırlarında sıcak ama nemli bir iklimde sert esen ova rüzgarlarının etkisi ile acılığı ve yakıcılığı üst düzeye çıkan dünyanın sayılı zeytin meyvelerinden olan MEMECİK bölgesinde olmaları ekstra bir avantaj sağlamakta.

Erken hasat edilen zeytinlerden soğuk sıkım yöntemi ile elde edilen Hilmi YILDIRIM natürel sızma zeytinyağı  2016 yılında ulusal kalite ödüllerinde altın madalya alarak bu kalitesini tescil etmiştir.  

Ödül etiketli Hilmi YILDIRIM natürel sızma zeytinyağı yeşil çimen , yeşil domates kokularıyla meyvemsiliğini çok rahat hissedebileceğiniz , güvenle yemeklerde,salatalarda ve mezelerde kullanabileceğiniz bir ürün. 

Yapılan bu yorum yalnızca ödüllü zeytinyağı için yapılmış olup markanın diğer ürünleri kapsamaz.

 

 

satın almak için www.hangizeytinyagi.net web sitesini ziyaret ediniz.

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.
 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
 
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 
Bu sayfada yazılı olan yorum  ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.