LALELİ NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
AMBALAJ VE ETİKET
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
ÜRETİM ŞARTLARI
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
ACILIK ÖZELLİĞİ
MEYVEMSİ ÖZELLİĞİ
   
Genel Değerlendirme :

LALELİ NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI , Balıkesir , Burhaniye yöresine ait Ayvalık (edremit) çeşidi zeytinlerin erken hasat edilmesiyle , soğuk sıkım tekniği uygulanarak üretilir.

Burhaniye yöresinde yetişen zeytinağaçları kuzeybatısında bulunan Kaz dağlarından gelen bol oksijenli rüzgarların etkisi ile nefis aromalara ulaşmakta, denizden esen lodosun yardımıyla da dengeli bir yapıya sahip olmaktadır. Kuzey rüzgarlarının zeytin meyvesi üzerindeki yapıcı olumlu etkisi meyveden elde edilen yağın karakteristik özelliğini oluşturmaktadır.

Bu karakteristik özellikler arasında meyve ve sebze kokularının (Çimen,ot,enginar,badem,yeşil domates,yeşil elma) yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır. LALELİ NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI ambalajını açıp kokladığınızda kendinizi başka bir dünyada çiçek kokuları içerisinde bulabiliyorsunuz. Ancak erken hasat ve yeni üretilmiş olmak şartı ile !

 

Üretim sırasında dikkat edilen kuralların her biri eksiksiz uygulandığı bir ortamda her yıl alınan ULUSLARARASI Ödüller ile LALELİ NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI kalitesini ödün vermeden arttırmaktadır.

 

Salata,meze,soğuk ve sıcak yemeklerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz LALELİ SIZMA ZEYTİNYAĞI 'nı daha sağlıklı ve lezzetli olması için çiğ tüketmenizi öneriyorum.Bütün naturel sızma zeytinyağları çiğ tüketildiği sürece vücudumuza faydalı olmaktadır.

Yapılan yorumlar  fotoğraftaki şişe ambalajlı ait ürüne aittir, markanın diğer ürünlerini kapsamaz.

 

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.

 

Serdar Öçten ÜNSAL

Zeytinyağı Tadım Uzmanı

 

 

Bu sayfada yer alan bilgileri ve yorumları izinsiz olarak kullananlar hakkında yasal işlemler uygulanır.