FROMİDA NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
MEYVEMSİ ÖZELLİĞİ
ACILIK ÖZELLİĞİ
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
AMBALAJ VE ETİKET
FİYAT ÜRÜN KARŞILAŞTIRMASI
   
Genel Değerlendirme :

Balıkesir ilimizin Edremit körfezi düzlüğünde , sırtını kaz dağlarına yaslamış Havran ilçemiz barajının yumuşak ikliminde yetiştirilen Ayvalık/ Edremit çeşidi zeytinlerin erken hasat edilerek soğuk sıkım yöntemiyle işlenmesinden elde edilmiştir.

 

Ürün adında anlaşılacağı üzere FROMİDA , kaz dağlarından size sağlık armağanı olarak sunulmuştur. Verimli yamaçların , bol oksijenli kaz dağlarından esen rüzgarlarla harmanlanması sonucunda genizde orta düzeyde bir yakıcılık, içerinde barındırdığı antoksidan ve fenol bileşiklerden dolayı dilinizin üzerinde ve yanlarındaki acılıkla uyum içerisinde bir lezzet sunumu yapılmıştır.

Özellikle natürel sızma zeytinyağının vazgeçilmezi olan meyvemsi kokusunda kendini kolayca hissettirmektedir. Meyvemsi kokularında ilk dikkat çeken ,yeşil elma ve çimen arkasından ise yeşil muz kabuğu ve mandalina kokularıdır. Gözleriniz kapatıp kokladığınızda kendinizi mandalina bahçelerinde dolaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Düşük oleik asit cinsinden toplam (fatty free) serbest yağ asitliği ise 0,5 düzeyinde olup çocuklarda rahatlıkla kullanılabilecek durumdadır. Özellikle 1 aylık bebeklerde banyodan sonra vücudun bakımı için rahatlıkla cilde sürülebilir, bebklerin mamalarına damlatılarak takviye yapılabilir.

 

Zeytinyağlı yemeklerinizin,meze ve salataların vazgeçilmezi olarak sofralarınızı şenlendirebilir damak ziyafetleri çekebilirsiniz. FROMİDA natürel sızma zeytinyağı çiğ tüketime uygun olup sabah kahvaltılarınızın da vazgeçilmezi olmaya aday olmuştur.

FROMİDA natürel sızma zeytinyağı üretime başladığı ilk sezonda , Zeytindostu derneğinin düzenlediği 7.ULUSAL NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI KALİTE ÖDÜLLERİ - 2014  yarışmasında ALTIN MADALYA ,  Kalite Ödüllerinde Belçika / Brüksel / ITQI de ÇİFT ALTIN MADALYA  alarak başarısını tescillemiştir.

 

Satın almak için www.hangizeytinyagi.net  web sitesini ziyaret ediniz.

 

 

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.
 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
 
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 

 

Bu sayfada yazılı olan yorum  ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.