ZEYTİN PERİSİ NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
AMBALAJ VE ETİKET
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
MEYVEMSİ ÖZELLİĞİ
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
ACILIK ÖZELLİĞİ
ÜRETİM ŞARTLARI
   
Genel Değerlendirme :

İzmir ilimize bağlı Bayındır ilçesi doğasına ait zeytinliklerden  hasat yapılan zeytin meyvelerinin soğuk sıkım yöntemiyle  elde edilmesiyle ortaya çıkan  ZEYTİN PERİSİ,  kimyasal  analizlerinin (FFA 0,4)  yanı sıra duyusal analizlerde de meyvemsi kokularının  , ( yeşil çimen, ceviz yaprağı, yeşil domates sapı , taze sivri biber , asma yaprağı )

 olması , acılık ve yakıcılık özelliklerinin  bulunması ve en önemlisi duyusal kusurlarının olmaması ile natürel sızma zeytinyağıdır.

Bölgesinin özelliklerini zeytinyağında rahatça duyabileceğiniz, duyu organlarınızı hareket geçiren, meyvemsi kokulara ulaşabileceğiniz bir özelliktedir.

Tadında oluşan acılığı dilinizin alt yanlarında hafif ve yakıcılığını boğazınızda şiddetli ve uzun süren patlayan baloncuklar şeklinde  hissedebilirsiniz. Bu acılık ve yakıcılık zeytin meyvesinde bulunan (oleuropein ve oleochantal )  antioksidan ve fenol bileşenlerin zeytinyağına geçmesi ile oluşmaktadır. Kaliteli bir natürel sızma zeytinyağında bu özellikler olmalıdır.

Soğuk mezeler, salatalar , makarnalarda kullanıma uygundur, pişirilmeden çiğ tüketilmesi tavsiye edilir.

Bu tavsiye edilen özellikler500 ML koyu renkli cam şişede ve resmi bulunan ürüne aittir, firmanın diğer ürünleri için geçerli değildir.

 

 

NOT: Almak istediğiniz Natürel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, natürel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla natürel sızma zeytinyağı satın almayınız.
 
Bu ürünü satın almak için www.hangizeytinyagi.net adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Serdar Öçten ÜNSAL
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 
Bu sayfada yayınlanan bilgilerin izinsiz kullanımı halinde yasal işlemler uygulanır.