MYNDOS ORGANİK
   
Genel Değerlendirme :

Aydın iline bağlı Çine ilçesinin Organik  MEMECİK çeşidi zeytinlerinden erken hasat edilerek zeytin meyvesinin antioksidan ve fenol bileşenler açısından en yüksek olduğu dönemde soğuk sıkım teknolojisi ile işlenerek değerlerinden kayıp verilmeden organik olarak ambalajlanarak tüketicilere sunulmuştur.

 
Çine bölgesinin organik sertifikalı arazilerinden   toplanan MEMECİK zeytinleri  son sistem olio mio makinede basınç altında susuz olarak  işlenmekte  ve  seperatör kullanılmadan üretim yapılmaktadır.

 
Sağlık açısından gerekli olan bileşenlerin (Squalen,oleuropin,oleocanhtal) vücudumuza sağladığı yararları düşünecek olursak çiğ tüketmek için kaçırılmayacak bir fırsat olmaktadır.
 
Salata,meze ve soğuk yemeklerde tavsiye ediyorum. Özellikle etle yapılan  türlü ve güveçlerde çiğ olarak ilave edildiğinde yoğun bir aroma sağladığından yemeklerinizin vazgeçilmezi olacaktır.
 
Yüksek aromalı (İntensive) sınıfında olup acılık ve yakıcılık değerleri yüksektir.
 
Satın almak için   http://www.hangizeytinyagi.net/myndos-organik-naturel-sizma-zeytinyagi-pmu105 adresini ziyaret ediniz.
 
 
 
NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.
 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
 
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 
Bu sayfada yazılı olan yorum  ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.