PİNA NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
AMBALAJ VE ETİKET
ACILIK ÖZELLİĞİ
MEYVEMSİ ÖZELLİĞİ
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
ÜRETİM ŞARTLARI
   
Genel Deerlendirme :

Ege denizinin sert rüzgarlarının etkisiyle sert dayanıklı Ayvalık / Edremit çeşidi zeytin meyvelerinden elde edilen hafif meyvemsi kokulara sahip natürel sızma zeytinyağıdır.

Erken dönemde hasat edilen zeytin meyveleri sert olduğu kadar güneyli rüzgarların (lodos) etkisiyle de hafiflemiş acılık ve yakıcılığı ile naturel sızma zeytinyağı olumlu özelliklerini taşımaktadır.

Elde edilen PİNA Naturel erken hasat sızma zeytinyağında işleme tekniği açısından soğuk sıkıma yakın bir teknoloji kullanılmıştır. Meyveden elde edilen hamura su verildiğinden organoleptik (duyusal ) özellikleri zayıflamış ve hafif  meyvemsilikte kalmıştır.

 

PİNA natürel erken hasat sızma zeytinyağı çağla badem , yeşil çimen, yeşil muz kabuğunun meyvemsi kokularına sahip, acılığı ve yakıcılığı ile uyum sağlamış tek çeşit (mono varyete ) ürün olma özelliği sağlamıştır.

PİNA NATÜREL ERKEN HASAT SIZMA ZEYTİNYAĞI salata , meze , zeytinyağlı yemekler ile sabah kahvaltılarda çiğ kullanıma uygundur.

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.
 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
 
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 

 

Bu sayfada yazılı olan yorum  ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.