ABİDİN TATLI NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
YAKICILIK ÖZELLİĞİ
ACILIK ÖZELLİĞİ
MEYVEMSİ ÖZELLİĞİ
ÜRETİM ŞARTLARI
AMBALAJ VE ETİKET
   
Genel Değerlendirme :

    Abidin TATLI Natürel Sızma Zeytinyağları , ülkemizin mono varyete (tek çeşit ) olarak üretilen , kimyasal ve duyusal analizleri yapılarak tüketiciyle buluşturulan nadide ürünlerimizdendir.

 

Özellikle etiketlerine baktığınızda her çeşide özel baskı ve koyu renkli şişelerde ışığı engelleyen, tüketiciye bozulmadan ulaştırılması hedeflenen ürün gamını görüyorsunuz.

Her çeşidin ayrı özelliklerini barındıran Abidin TATLI natürel sızma zeytinyağları adı gibi tatlı olmayıp zeytin meyvesinde bulunan antioksidan ve fenollerin soğuk sıkım tekniğiyle kaybolmadan yağa geçmesiyle acı ve yakıcıdır. Zeytinyağında dilinizde hissedilen acılık ile boğazınızda hissedilen yakıcılık olumlu özellik olup yağın kalite kriterini gösteren unsurlardandır. Ürünlerde çeşide göre meyvemsi aromalar (Çimen,yeşil elma,enginar,badem,yeşil muz,çiçek) orta yoğunlukta olup dengeli bir natürel sızma zeytinyağıdır.

Abidin TATLI natürel sızma zeytinyağlarını salata,meze,soğuk zeytinyağlı yemekler, et yemekleri , balık ve beyaz etlerde kullandığınızda ayrı bir lezzet dünyasına geçeceksiniz. Özellikle bu üst sınıf yağların çiğ tüketilmesini tavsiye ediyorum.

 

Abidin TATLI naturel Zeytinyağı yeni çıktığı yolda 2014 yılı 7.Ulusal Zeytindostu Derneği Kalite Ödüllerinde ALTIN madalya alarak başarısını kanıtlamıştır.

 

Satın almak için  www.hangizeytinyagi.net   web sitesini ziyaret ediniz

 

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.
 
 
Serdar Öçten ÜNSAL
 
Zeytinyağı Tadım Uzmanı
 

 

Bu sayfada yazılı olan yorum  ve bilgilerin izinsiz olarak kullanılması halinde yasal işlemler uygulanır.