VOLİO NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI
ÜRETİM ŞARTLARI
FİYAT VE ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI
AMBALAJ VE ETİKET
YAKICILIK
ACILIK
MEYVEMSİLİK
   
Genel Değerlendirme :

İzmir'in Seferihisar yöresine ait MEMECİK ve AYVALIK çeşidi zeytinlerinin beraberce hasad edilerek üretildiği hasat tarihi ele alındığında yöresel olarak olgun sınıflandırılan, meyvemsi aromaların çok az olarak hissesdildiği kusurlarının olmadığı bir sızma zeytinyağı.

Olgun AYVALIK zeytinlerinin yumuşak aroması, acı ve yakıcılığın çok az hissedildiği her türlü yemeğe uyumlu olması ile öne çıkar. Sıcak ve soğuk yemeklerde kullanılması , yemeğin kendi kokusunun öne çıkmasını sağlar. 

Olgun ağırlıklı zeytin meyvelerinden üretildiğinden Antioksidan ve fenol bileşenlerin azlığına karşın  E vitamini oranı yüksektir.

 

2013 yılında TÜRKİYE ZEYTİNDOSTU DERNEĞİ 6.ULUSAL ZEYTİNYAĞI KALİTE ÖDÜLLERİ - BRONZ MADALYA ile ödüllendirilmiştir.

 

 

NOT: Almak istediğiniz Naturel sızma zeytinyağının koyu renkli şişede ve uygun hava koşullarında saklanmış olduğundan emin olunuz. İhtiyacınız kadar alınız ve sezonunda tüketiniz, naturel sızma zeytinyağının bir gıda maddesi olduğunu ve bayatladığını sakın unutmayınız. En uygun koşullarda (18 C-22 C) ,karanlık, ışık geçirmeyen ortamlarda saklayınız ve hava ile temas ettirmeyiniz. Saydam  ve  pet şişelerde asla naturel sızma zeytinyağı satın almayınız.

 

 

Serdar Öçten ÜNSAL

Zeytinyağı Tadım Uzmanı

 

Bu sayfada yazılan bilgilerin izinsiz olarak kullanılması durumunda yasal işlemler uygulanır.