ÜLKEMİZ ZEYTİNYAĞLARI ÖDÜLE DOYMUYOR
ÜLKEMİZ ZEYTİNYAĞLARI ÖDÜLE DOYMUYOR.

17.07.2013 11:22:14Balıkesir'in Gömeç ilçesine bağlı Karaağaç beldesinde bir işletmenin ürettiği zeytinyağları BelçikaJaponya ve İsrail de ödül aldı.

Erken hasat ve soğuk sıkım yöntemiyle üretim yapan Öz Em Zeytincilik sahibi Mahir Manisalı, ödüllerin zeytin işlenmesi sırasında gösterilen titizlikten kaynaklandığını belirtti..

Firma, Japonya'da erken hasat ve kırmızı biber aromalı zeytinyağları ile Gümüşmadalya alırken Belçika'da ise erken hasat zeytinyağı ile altın madalya, İsrail de ise çeşnili zeytinyağları ile Gümüş madalya'nın sahibi oldu.

Zeytin işlenmesi sırasında büyük bir titizlik gösterdiklerini anlatan Mahir Manisalı, "Ürettiğimiz tüm yağ çeşitlerimiz 4 saat içinde tarladan fabrikamıza getirilip burada soğuk sıkım olarak üretime girmektedir. Bu ürünlerimizi titizlikle elle toplayıp soğuk sıkım yaptıktan sonra yarışmalara gönderiyoruz. Bu konudaki tüm titizliğimizi laboratuar destekli olmak üzere tüm analizleri yaptırdıktan sonra gönderdiğimiz 3 yarışmadan da ödülle döndük. Aslında bu körfez yağlarının tümünde olabilecek şeyler. Sadece titizlikten dolayı bu konuda biz başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Bu konuda iddialıyız. Bütün yağlarımızı tüm Türkiye' ye evlere kadar ücretsiz kargoyla gönderme şansına sahibiz. Bu üretimimizin körfezde olması, AyvalıkEdremitbölgesinden alınan aslında tüm ürünlerin bu ödüllere layık olduğunu düşünüyoruz. Fakat sadece titizlik ve dürüstlük olduğunu düşünüyorum. Biz dürüstçe yaptığımız, hiçbir katkı maddesinin bulunmadığı ürünlerimizin Belçika'dan aldığımız Tat ve lezzet konusundaki altın madalyamız, Japonya'dan aldığımız üstün lezzet konusundaki kırmızı biberli ve çeşnili yağlarımız olmak üzere, İsrail'den almış olduğumuz Gümüşmadalya ile bu seneyi kapatmış oluyoruz. Bu konuda sadece şunu söyleyebilirim. İtina ve titizlik tüm körfezi bir yere getirecektir. İnşallah, bu konuda tüm arkadaşlara buradan bir çağrı yapmış oluruz diye düşünüyorum" dedi.

Gıda Mühendisi Kazım Karabıyık' da, "Edremit körfezinden çıkan zeytinlerden gerekten çok kaliteli zeytinyağları elde edilebilmekte. Bunun birinci sebebi ise kaliteli ve itina ile yapılan sıkımlardan elde edilen yağlar. Tamamen doğal yöntemlerle elde ettiğimiz bu yağlar çok nefis aromalara sahip ve dünya sıralamasında yer alabilecek kalitedeki yağlar üretiyoruz. Bunun en büyük nedeni ise gösterdiğimiz titizlik ve hassasiyet. Ayrıca, hijyen koşullarında sıkılması ve depolanması" diye konuştu. - BALIKESİR