Bal─▒kesir'de Zeytincilik kursu


13.06.2012 23:56:46 

Bal─▒kesirde Zeytincilik Kursu

Edremit Meslek Yüksekokulu Zeytincilik ve Zeytin ─░┼čleme Teknolojisi Program─▒ taraf─▒ndan 5 gün boyunca sürecek olan "Zeytincilik Kursu" ba┼člad─▒.

13 Haziran 2012 Çar┼čamba 10:07

Edremit Meslek Yüksekokulu Zeytincilik ve Zeytin ─░┼čleme Teknolojisi Program─▒ taraf─▒ndan 5 gün boyuncasürecek olan "Zeytincilik Kursu" ba┼člad─▒.

Edremit Meslek Yüksekokulu'ndan Yrd. Doç. Dr. GoncaSakin, Ö─čr. Gör. Mücahit K─▒vrak, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden Doç. Dr. Mücahit Taha Özkaya, Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi'nden Yrd. Doç. Dr. Fügen Özkaya, G─▒da Mühendisi Nilgün Olan, Günal Irkda┼č, Bal─▒kesir G─▒da, Tar─▒m ve Hayvanc─▒l─▒k Müdürlü─čü'nden Yavuz Öktan ve zeytinya─č─▒ tad─▒mc─▒s─▒ Serdar Öçten Ünsal taraf─▒ndan yürütülecek e─čitimlerde kursiyerlere, zeytin yeti┼čtiricili─či, dünya zeytincili─či, gübreleme, zirai mücadele, zeytinya─č─▒ ve sofral─▒k zeytin üretim teknolojisi dersleri verilecek.

Son y─▒llarda ön plana ç─▒kan, zeytin ya─č─▒nda duyusal analizler konusu da iki gün boyunca yo─čun bir ┼čekilde kursiyerlere anlat─▒lacak.

Ço─čunlu─ču ─░stanbul'dan olmak üzere ülke genelinden farkl─▒ noktalardan 40 kursiyerin kat─▒ld─▒─č─▒ kurs sonunda, kat─▒l─▒mc─▒lara sertifika verilecek.

Muhabir : Bal─▒kesir

Yay─▒nc─▒ : Zafer Akp─▒nar

Kaynak: AA