Edremit MYO Polonya'da ki kongrede üniversitemizi temsil etti
Zeytincilik Programı’ndan mezun olduktan sonra bilimsel faaliyetlere katılmaya devam eden Serdar Öçten Ünsal, zeytin yetişmeyen bir ülkeye gelerek zeytini anlatmanın ayrı bir güzellik olduğunu ve kendisine mutluluk verdiğini söyledi

22.09.2012 09.00.00 

shift
`
z
x
c
v
b
n
m
,
.
/
shift

Edremit MYO öğretim görevlileri ile öğrencileri Polonya’da gerçekleştirilen kongrede üniversitemizi başarıyla temsil etti.

10.su düzenlenen “Euro Fed Lipid Kongresi”ne Edremit MYO öğretim görevlilerinden Mücahit Kıvrak, Özer Kula ve İsmail Mutlu, Zeytincilik Programı öğrencilerinden Sinan Özer, program mezunlarından Serdar Öçten Ünsal, birden fazla poster bildiri ile katıldılar.

Zeytincilik Programı’ndan mezun olduktan sonra bilimsel faaliyetlere katılmaya devam eden Serdar Öçten Ünsal, zeytin yetişmeyen bir ülkeye gelerek zeytini anlatmanın ayrı bir güzellik olduğunu ve kendisine mutluluk verdiğini söyledi. Her yıl bu kongreye katılan, aynı zamanda Euro Fed Lipid’in Türkiye uzantısı olan Yağ Bilimleri ve Teknolojileri Derneği yönetim kurulu üyesi Öğretim Görevlisi Mücahit Kıvrak ise 5 yıldır üst üste kongreye katıldığını, akademik ve kültürel olarak kongrenin kendisine çok şey kattığını bildirdi. Önümüzdeki yıl Euro Fed Lipid’in ülkemizde yapılacağına değinen Kıvrak, tüm yağ sektörü ve teknolojileri çalışanlarını kongreye davet etti. Halen öğrenci olan Sinan Özer ise hocalarının sayesinde yurtdışında bir kongreye katılmanın verdiği heyecanı yaşadığını, onlara büyük bir vefa borcu olduğunu aktardı. Elektrikli Cihaz Teknolojisi Programı öğretim görevlileri Özer Kula ve İsmail Mutlu, zeytincilik alanında soğutmanın ve ısıtmanın önemli olduğunu, özellikle çevreci sistemlere her zaman ihtiyaç olduğunu belirterek, dikkatleri Edremit Körfezi’nde bulunan jeotermal enerjiye çekmek istediklerini vurguladılar.