'' ZEYT襤NL襤K / BODRUM ''
GNMZDE GIDA GVENL襤襤N襤N H襤E SAYILDII B襤R ORTAMDA GVENL襤 VE SALIKLI ZEYT襤N VE ZEYT襤NYAI RNLER襤 ALAB襤LECE襤N襤Z B襤R ADRES.

13.02.2016 18:37:31    Ülkemizde ve dünyada yaad覺覺m覺z g覺da terörü insanlar覺 daha da sal覺kl覺ks覺z ürünler almaya yönlendiriyor. Market raflar覺nda güvenlii olmayan markalardan uzaklaan halk覺m覺z,  üretici ve saf köylü mant覺覺 ile hareket ederek asl覺nda o safl覺覺 kullanan art niyetli insanlar覺n eline düerek sal覺ks覺z ürünleri , doal ürün - sal覺kl覺 ürün mant覺覺 ile kullanmaya balad覺. Çamura bulanm覺 konvansiyonel üretim yumurtalar , yüksek asitli zeytinya覺 içerisine kar覺t覺r覺lan kanola, pamuk yalar覺, renklendiriciler , üzüm pekmezi ,karadut pekmezi,nar ekisi ad覺 alt覺nda sat覺lan glikoz uruplar覺 yol boylar覺nda , pazarlarda sat覺larak rabet görmeye balam覺t覺r.

Ürünlerin markas覺z olmas覺 , pet ielerde sat覺lmas覺 ayr覺ca sal覺k sorunlar覺 oluturmaya bile sebep olmaktad覺r. Resmi kurumlar覺n denetimlerinin yetersizlii (markas覺z ürün denetimi yok) üzerine eklenince g覺da terörüne dur diyecek yetkili bir kurumda kalmam覺t覺r. Bu tür durumlar覺n önüne geçmek için taraf覺mdan oluturulan ve tavsiye niteliinde olan , ürün takibi yaparak (fidan,meyve,hasat,üretim koullar覺,stoklama,ambalaj) artlar覺 uygun olan iletmeleri tan覺tmak amac覺yla yola ç覺kt覺覺m bu internet sitesinde zeytinya覺 firmalar覺 d覺覺nda güvenli iletmeleri de sizlere tan覺tmak istiyorum.

Bodrum  , Turgutreis yolu üzerinde Pamir imerkezinde bulunan  '' ZEYT襤NL襤K ''  adl覺  iletme doal ve güvenli al覺veri yapabileceiniz küçük bir iletme.

Bu iletmeden zeytin, peynir, süt ürünleri , mayal覺 içecekler , zeytinya覺  gibi doal ürünleri tad覺mlar覺n覺 yaparak gönül rahatl覺覺 ile alabilirsiniz. Ülkemizin deiik yörelerinden ve zeytin çeitlerinden elde edilen ödüllü zeytinyalar覺n覺 bulabileceiniz '' ZEYT襤NL襤K '' iletmecisi Mustafa AKSAKAL ve ei sizleri bekliyor.

Sizlere küçük bir tavsiye daha, al覺veri yaparken birer küçük ie farkl覺 zeytinyalar覺n覺 deneyin bunun yan覺 s覺ra tarih boyunca zeytine elik eden üzümden elde edilen Ankaral覺 bir aile taraf覺ndan gerçek üzümlerden üretilen V襤NBODRUM 'u  ayr覺ca yöresel ürün olan   arpal覺k GARAGUZU' lar覺da eklemeyi unutmay覺n.

Sevdiklerinize zeytin aac覺ndan yap覺lm覺 hediyelik eyalar覺 hediye edebiceiniz gibi  yazar Aye Aktül Schaffer '覺n  çocuklar覺n gözünden zeytin aac覺n覺 ve zeytinya覺n覺 anlatt覺覺  '' Zeytini Kular Diker '' adl覺 kitab覺 da iddetle tavsiye ediyorum. Okumay覺 unuttuumuz bugünlerde sizleri tatl覺 bir zeytinya覺 yolculuuna ç覺karacakt覺r.

 

Bu '' ZEYT襤NL襤K ''  iletmelerinin artmas覺 dileiyle, takiplerimize devam ediyoruz.