'' ZEYTİNLİK / BODRUM ''
GÜNÜMÜZDE GIDA GÜVENLİĞİNİN HİÇE SAYILDIĞI BİR ORTAMDA GÜVENLİ VE SAĞLIKLI ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI ÜRÜNLERİ ALABİLECEĞİNİZ BİR ADRES.

13.02.2016 18:37:31    Ülkemizde ve dünyada yaşadığımız gıda terörü insanları daha da sağlıklıksız ürünler almaya yönlendiriyor. Market raflarında güvenliği olmayan markalardan uzaklaşan halkımız,  üretici ve saf köylü mantığı ile hareket ederek aslında o saflığı kullanan art niyetli insanların eline düşerek sağlıksız ürünleri , doğal ürün - sağlıklı ürün mantığı ile kullanmaya başladı. Çamura bulanmış konvansiyonel üretim yumurtalar , yüksek asitli zeytinyağı içerisine karıştırılan kanola, pamuk yağları, renklendiriciler , üzüm pekmezi ,karadut pekmezi,nar ekşisi adı altında satılan glikoz şurupları yol boylarında , pazarlarda satılarak rağbet görmeye başlamıştır.

Ürünlerin markasız olması , pet şişelerde satılması ayrıca sağlık sorunları oluşturmaya bile sebep olmaktadır. Resmi kurumların denetimlerinin yetersizliği (markasız ürün denetimi yok) üzerine eklenince gıda terörüne dur diyecek yetkili bir kurumda kalmamıştır. Bu tür durumların önüne geçmek için tarafımdan oluşturulan ve tavsiye niteliğinde olan , ürün takibi yaparak (fidan,meyve,hasat,üretim koşulları,stoklama,ambalaj) şartları uygun olan işletmeleri tanıtmak amacıyla yola çıktığım bu internet sitesinde zeytinyağı firmaları dışında güvenli işletmeleri de sizlere tanıtmak istiyorum.

Bodrum  , Turgutreis yolu üzerinde Pamir işmerkezinde bulunan  '' ZEYTİNLİK ''  adlı  işletme doğal ve güvenli alışveriş yapabileceğiniz küçük bir işletme.

Bu işletmeden zeytin, peynir, süt ürünleri , mayalı içecekler , zeytinyağı  gibi doğal ürünleri tadımlarını yaparak gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Ülkemizin değişik yörelerinden ve zeytin çeşitlerinden elde edilen ödüllü zeytinyağlarını bulabileceğiniz '' ZEYTİNLİK '' işletmecisi Mustafa AKSAKAL ve eşi sizleri bekliyor.

Sizlere küçük bir tavsiye daha, alışveriş yaparken birer küçük şişe farklı zeytinyağlarını deneyin bunun yanı sıra tarih boyunca zeytine eşlik eden üzümden elde edilen Ankaralı bir aile tarafından gerçek üzümlerden üretilen VİNBODRUM 'u  ayrıca yöresel ürün olan   arpalık GARAGUZU' larıda eklemeyi unutmayın.

Sevdiklerinize zeytin ağacından yapılmış hediyelik eşyaları hediye edebiceğiniz gibi  yazar Ayşe Aktül Schaffer 'ın  çocukların gözünden zeytin ağacını ve zeytinyağını anlattığı  '' Zeytini Kuşlar Diker '' adlı kitabı da şiddetle tavsiye ediyorum. Okumayı unuttuğumuz bugünlerde sizleri tatlı bir zeytinyağı yolculuğuna çıkaracaktır.

 

Bu '' ZEYTİNLİK ''  işletmelerinin artması dileğiyle, takiplerimize devam ediyoruz.